A szerzeményt kint hagytam az udvaron, fedett helyre akasztottam és vártam valamit, de nem tudtam, hogy mit...
Hetekkel később nagyon szomorú lettem, amikor azt láttam, hogy a a tök külsejét ellepte a penész. Gondoltam, hogy ennek annyi, ki is dobhatom... Nem dobtam ki, nem foglalkoztam vele, szomorú voltam.
Pár hónappal később elszántam magam, hogy mondván ne csúfolkodjon tovább az udvaron kidobom, és láss csodát a tök megzörrent a kezemben és kopogott az ütögetésre. Elkezdtem hát a penészt lekapargatni, megtisztítani. Bár nem tudtam mire használni, csak volt.
A következő évben kabaktököt szereztem. Kiszáradása után lyukat vájtam az oldalába. Télen magvakat töltöttem bele, funkciója lett: madarakat etetett.
Az elmúlt években a dekorációnak szánt dísztökök száradtak ki a kosaramban, színük megfakult, de még így is jól néznek ki, illetve volt amit megfestettem, így mintha "friss" lenne.
Ez a történet csak azért jutott eszembe, mert kiállítás nyílt
"A lopótök csodálatos világa"
címmel Budapesten a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban, mely március 15-ig látható.Biztosan vannak érdekes formájú és használati tárgyá alakított tökök.
Bár nagy valószínűséggel nem tudom megtekinteni a kiállítást, de ha valaki megnézné, őt kérem számoljon be miszépet látott.
Szia! Bocsi, hogy ide írok. Írtam neked emilt, de nem ment át azt hiszem, vagy? Jó a cím a profilodban? Mindenesetre a kedvenc színeidet akartam megkérdezni és a postacímed. A profilomban megtalálod az emil címem. Köszi!
VálaszTörlés